Już wkrótce

5 czerwca III Rajd Rowerowy po gminie Zielonki, szczegóły

  

plakat rajd rowerowy 2016 ok

 

Już na naszej stronie informacje o wakacjach: półkoloniach w CIS i zajęciach w hali sportowej

 

 

Odwiedź również

ulo1

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

WLGZ

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

Liga tenisowa

tenis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga tenisowa 2016:

 

Zapraszamy do zapisów: szczegóły

 

Aktualna tabela: liga tenisowa 2016

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
563
Odsłon artykułów:
273507

DSCN9574W Niedzielę Palmową w Bibicach, 20 marca, podczas Gminnego Przeglądu zorganizowanego przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz sołectwo Bibice zaprezentowały się Pucheroki z przedszkoli w Zielonkach i Bibicach oraz szkół z Korzkwi i Bibic – w kolorowych strojach i z tradycyjnymi oracjami, z koszykami na jajka i łakocie. Nagrodzono czterech najbardziej tradycyjnie przebranych uczestników. Na przeglądzie pojawiły się też nowości, które być może staną się tradycją.
Zapraszamy również do obejrzenia: filmowej relacji.

Czytaj więcej: Pucheroki głoszą oracje i … śpiewają

Serdecznie zapraszamy uczniów kl IV-VI szkół podstawowych oraz  gimnazjów w gminie Zielonki do udziału w I GminnymKonkurs Oblicza Małej Ojczyzny Konkursie Kreatywnego Pisania pt."Oblicza Małej Ojczyzny" Tematyka powinna być związana z gminą Zielonki - dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy do napisania opowiadania a uczniów gimnazjum - reportażu. Liczyć się będzie pomysłowość w doborze i interpretacji opisywanego zagadnienia, piękno języka, oryginalność. Prace należy przesłać na adres Zespół Szkół w Woli Zachariaszowskiej, ul. Świętego Floriana 1, 32-087 Wola Zachariaszowska z dopiskiem "Konkurs Oblicza Małej Ojczyzny" 
Prace można nadsyłać do 10 maja 2016 roku. Ogłoszenie wyników konkursu nastapi na początku czerwca 2016r. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody książkowe, a nagrodzone teksty zostaną opublikowane na stronie internetowej gminy Zielonki oraz na łamach Wiadomości Lokalnych Gminy Zielonki. Szczegóły dotyczące konkursu na plakacie obok oraz  w regulaminie:

Gratulujemy uczestnikom eliminacji powiatowych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które miały miejsce 10 marca w Mogilanach. Jury w składzie: Grażyna Skotnicka, Marta Bizoń, Maria Knapik, Ewa Skrobiszewska doceniły: Bartosza Liziniewicza (Zespół Szkół w Korzkwi) nagradzając go I miejscem (ex equo z Katarzyną Biel z gminy Mogilany) w kategorii szkoły podstawowe klasy I-III, Karolinę Gajdę (ZS Korzkiew)  - II miejscem w tej kategorii oraz Izabelę Piórkowską (ZS w Zielonkach) – II miejscem w kategorii gimnazjum. Nagrodzono również Oliwię Łyczko (ZS w Woli Zachariaszowskiej), która zajęła III miejsce w Turnieju Poezji Śpiewanej. Szczegółowe wyniki poznacie w protokole (link).

DSC059748 marca w Centrum Integracji Społecznej odbył się konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży z naszej gminy zorganizowany przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Spośród 78 uczestników konkursu jury w składzie:Małgorzata Krzysica, aktorka Teatru Ludowego i przewodnicząca jury, Jan Nosal, aktor Teatru Ludowego, Rafał Szumski, aktor Teatru Groteska. wyłoniło 12 najlepszych, którzy 10 marca reprezentują gminę w eliminacjach powiatowych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w Mogilanach.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Recytatorski w Zielonkach

plakat pucheroki 16Zapraszamy do udziału w dorocznym Gminnym Przeglądzie Pucheroków w Bibicach organizowanym przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji. Zobaczymy kolorowo przebranych Pucheroków, wysłuchamy oracji, najlepiej przebrany Pucherok zostanie nagrodzony, a imprezie towarzyszyć będzie wystawa i kiermasz ozdób wielkanocnych. Na Przegląd Pucheroków można zgłosić się grupowo poprzez szkoły i przedszkola, ale również indywidualnie. Karta zgłoszenia: w załączeniu.