Już wkrótce

 

plakat wieczor taneczny 35

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

WLGZ 4 6 2014 strona pierwsza

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

Liga tenisowa

tenis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Aktualna tabela ligowa: pobierz

 

plakat 50 15

 

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że spotkania Klubu 50+ odbywają się we wtorki o godz. 17.00 w hali sportowej w Zielonkach. Po szczegóły prosimy kliknąć miniaturę plakatu. Zapraszamy!

P10104661 lutego grupa śpiewacza Bel Canto pod kierownictwem Wojciecha Karwata wystąpiła w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zielonkach. Licznie zgromadzeni parafianie usłyszeli pastorałki takie jak "Gwiazdeczko, coś świeciła", "Betlejemskie pole", "A cóż z tą Dzieciną", "Anieli w niebie śpiewają". Za zaproszenie i gościnę zespół dziękuje gospodarzowi parafii, księdzu kanonikowi Andrzejowi Olszowskiemu.

Czytaj więcej: Kolędowanie z Bel Canto w Zielonkach

orkiestra 9 foto Anna Sienko25 stycznia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w auli św. Jana Pawła II,  odbył się koncert kolęd w wykonaniu chórów i orkiestr dętych zrzeszonych w małopolskim oddziale Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Wśród nich wystąpiła Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek. Na zakończenie koncertu wykonana została przez wszystkich uczestników wspólnie kolęda ”Bóg się rodzi” w oparciu o opracowanie W. Siedlik, a wspólny występ został nagrodzony brawami przez licznie zgromadzoną publiczność. Kapelmistrz Wojciech Karwat wraz z członkami orkiestry pragnie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy przybyli, aby wysłuchać koncertu orkiestry.

Tekst i foto: Anna Sieńko

Więcej zdjęć: TUTAJ.

DSCN5384

 

Zespoły: Herody z Modlnicy, Gawędziarze i Śpiewacy z Grębynic, Teatr po Latach ze Świątnik Górnych, Grupa Obrzędowa przy Kole Gospodyń Wiejskich z Laskowej z kapelą Laskowiocy oraz "dwudziestolatki" czyli Herody z Zielonek obchodzące swój jubileusz, bawiły publiczność podczas XV już powiatowego przeglądu w Zielonkach 18 stycznia. Każda grupa pamiętała pogratulować Herodom, założonym w 1995 roku, a gratulowano na różne sposoby. Do Herodów powędrowało też niecodzienne wyróżnienie – Pierścień Powiatu Krakowskiego.

Czytaj więcej: XV przegląd kolędniczy w Zielonkach, a na nim dwudzieste urodziny Herodów

herody1Dwie grupy kolędnicze z gminy Zielonki – Herody z Owczar i Herody z Trojanowic zajęły pierwsze miejsca w przeglądach grup kolędniczych w Miechowie i Chrzanowie. Przeglądy te są równocześnie eliminacjami do najważniejszego konkursu kolędniczego w kraju – Karnawału Góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. Zwycięskie zespoły wezmą udział w festiwalu grup kolędniczych na początku lutego.

Czytaj więcej: Wygrali i pojadą zaprezentować się w Bukowinie Tatrzańskiej