"Gmina Zielonki - panorama w stronę Krakowa" Piotr Bubak

Już wkrótce

 

plakat koncert w korzkwi banas1 zmn

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

WLGZ 1 115 2014zmn

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

28 lutego odbędzie się Gminny Konkurs Recytatorski organizowany przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Jest on  skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Zielonki, a zgłoszenie do niego odbywa się poprzez złożenie dokładnie i czytelnie wypełnionej Karty. Składa się z czterech kategorii: turniej recytatorski, turniej teatrów jednego aktora, turniej poezji śpiewanej oraz wywiedzione ze słowa.
Kartę zgłoszeń do eliminacji gminnych należy przesłać do dnia 26 lutego 2014 r.
Najlepsi uczestnicy zostaną zakwalifikowani do Przeglądu Powiatowego, który jest finałem dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, który odbędzie się już 6 marca w Mogilanach.
Do pobrania: Karta, Regulamin.

cd

 

Działający przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach chór „Fermata” może od dziś pochwalić się już drugą swoją płytą. Na najnowszym krążku znajdziemy popularne piosenki, do których teksty napisała Agnieszka Osiecka.

Czytaj więcej: Jaśminowe piosenki

W imieniu organizatora zapraszamy  do wzięcia udziału w X Ogólnopolskim Konkursie  Poetyckim im. Stanisława Czernika. Jest on  skierowany do wszystkich osób mających talent pisarski i chcących podzielić się swoją twórczością. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie drogą pocztową zestawu wierszy zawierającego maksymalnie 3 utwory. Prace należy zgłosić do 31 marca.
Konkurs zostanie rozegrany w czterech kategoriach wiekowych:  dzieci do lat 11, dzieci i młodzież w wieku 12-15 lata, młodzież w wieku 16-19 lat oraz dorośli.
Ogłoszenie konkursu nastąpi 21 czerwca 2014 roku. Regulamin i szczegóły: TU.

belcantozmn

 

W święto Ofiarowania Pańskiego grupa śpiewacza Bel Canto działająca przy CKPiR w Zielonkach pod przewodnictwem Wojciecha Karwata koncertowała w kościele pod wezwaniem św. Idziego w Giebułtowie w czasie i po Eucharystii wykonując m.in. pastorałki "A cóż z Tą Dzieciną" "Czas radości, wesołości" "Gwiazdeczko coś świeciła", "W Boże Narodzenie". I tak żegnamy czas kolędowania, na szczęście tylko do przyszłego roku. Fot. również: tutaj.