"Gmina Zielonki - panorama w stronę Krakowa" Piotr Bubak

Już wkrótce

 

plakat koncert w korzkwi banas1 zmn

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

WLGZ 1 115 2014zmn

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

cd

 

Działający przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach chór „Fermata” może od dziś pochwalić się już drugą swoją płytą. Na najnowszym krążku znajdziemy popularne piosenki, do których teksty napisała Agnieszka Osiecka.

Czytaj więcej: Jaśminowe piosenki

W imieniu organizatora zapraszamy  do wzięcia udziału w X Ogólnopolskim Konkursie  Poetyckim im. Stanisława Czernika. Jest on  skierowany do wszystkich osób mających talent pisarski i chcących podzielić się swoją twórczością. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie drogą pocztową zestawu wierszy zawierającego maksymalnie 3 utwory. Prace należy zgłosić do 31 marca.
Konkurs zostanie rozegrany w czterech kategoriach wiekowych:  dzieci do lat 11, dzieci i młodzież w wieku 12-15 lata, młodzież w wieku 16-19 lat oraz dorośli.
Ogłoszenie konkursu nastąpi 21 czerwca 2014 roku. Regulamin i szczegóły: TU.

belcantozmn

 

W święto Ofiarowania Pańskiego grupa śpiewacza Bel Canto działająca przy CKPiR w Zielonkach pod przewodnictwem Wojciecha Karwata koncertowała w kościele pod wezwaniem św. Idziego w Giebułtowie w czasie i po Eucharystii wykonując m.in. pastorałki "A cóż z Tą Dzieciną" "Czas radości, wesołości" "Gwiazdeczko coś świeciła", "W Boże Narodzenie". I tak żegnamy czas kolędowania, na szczęście tylko do przyszłego roku. Fot. również: tutaj.

gwiazda

 

Spektakl, przygotowany już w ubiegłym sezonie przez zespół Fermata, można było obejrzeć 18 stycznia w CIS w Zielonkach, a 19 stycznia w Centrum Kultury im. Św. Jadwigi Królowej w Krakowie. Spektakl, po prostu świetny świąteczny musical, wzrusza i bawi widzów w każdym wieku. Warto było być na obu odsłonach, bowiem inscenizacje różniły się nie tylko miejscem, ale i obsadą.

Czytaj więcej: „Gwiazda nad stajenką”, i w Zielonkach, i w Krakowie